zoeken
Start zoeken

Artist impression De Vijverhof

De Vijverhof veilig met watermist
02-12-2011

Het nieuwbouwcomplex van woon- en zorgcentrum De Vijverhof in Capelle aan den IJssel wordt door Unica voorzien van een moderne watermistinstallatie. Een veilig gevoel voor de bewoners. De werkzaamheden worden deze maand afgerond, waarna ook de nieuwbouw wordt opgeleverd.

Nieuwbouw
De nieuwbouw van De Vijverhof wordt gerealiseerd op de bestaande locatie. Om (delen van) het oude complex te kunnen slopen, is een aantal bewoners ondergebracht in tijdelijke huisvesting in de directe nabijheid van het complex. In het nieuwe woon- en zorgcentrum komt een zorgafdeling met 100 bedden en er komen 129 appartementen.

Optimale brandbeveiliging
De opdrachtgever, de Hervormde Stichting Bejaardenzorg Capelle aan den IJssel, wilde méér veiligheid voor de minder valide bewoners van het zorgcomplex. Om de twee vleugels van de 1e tot en met de 4e verdieping tegen brand te beveiligen, is gekozen voor de Unica Sem-Safe watermistinstallatie: optimale brandbeveiliging met een minimale hoeveelheid water.

De watermistinstallatie, die voldoet aan gevarenklasse OH 1 (Ordinary Hazard), wordt aangesloten op de drinkwaterleiding. De pompruimte bevindt zich op de begane grond. Het benodigde leidingwerk is geprefabriceerd, waardoor het ter plaatse snel geïnstalleerd kan worden. In de gangen zijn de leidingen boven het verlaagde plafond gemonteerd. Het leidingwerk voor de kamers is tijdens de ruwbouwfase op het vlechtwerk gemonteerd en later gestort in de vloeren.

Voor meer informatie: Henk Jan Kooijmans, Unica Brandbeveiliging, tel. 033 - 2478080.

Lees meer over watermist >

Brochure Blussen met watermist: bekijken (pdf), aanvragen.


 
<< Terug